Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 16:10
 
Van YYÜ Rektörü Şevli'den Plaket
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Ümit Haluk İliklerden ile Hastane Baş Müdürü Sefer Kuşan'a Kovid-19 salgınında göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı birer plaket verdi.
Eğitim Haberi
Van YYÜ Rektörü Şevli'den Plaket

Kovid-19 salgın dönemini Dursun Odabaş Tıp Merkezi  olarak başarılı bir şekilde yönettiklerini belirten YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli şunları söyledi:


"Tüm dünyayı etkisi altına alan Covit-19 salgınını devletimizin desteği ile başarılı bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Üniversite olarak bu konuda çok dikkatli davrandık. Gerekli önlemlerimizi ve hazırlıklarımızı önceden yaptık. Halen devam eden bu süreçte Dursun Odabaş Tıp Merkezimiz doktorları ve çalışanları büyük gayretler göstermiştir. Sağlık Bakanlığı tedavi algoritmasını sürekli güncelliyor. Hocalarımız tarafından yapılan bilimsel ve akademik çalışmalar "COVID-19 Güncel Yaklaşım" adlı bir kitaba dönüştü. Başarılı çalışmalarından dolayı hocalarımızı kutluyorum.

 

Üniversite olarak çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek. Bu salgından kurtulana kadar halkımızın Maske, Mesafe ve Hijyen konusuna dikkat etmelerini istiyoruz.  Bu anlamda Doktorlarımız adına  Hastane Başhekimi Ümit Haluk İliklerden hocamıza ve Hastanede görev yapan personeller adına da Hastane  Baş Müdürü Sefer Kuşan'a bir plaket vermek istedik. Kendilerine ve hastane personeline göstermiş oldukları üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ederim."

 


YYÜ Senato salonunda düzenlenen plaket töreninde aldıkları plaket'ten dolayı YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli'ye  teşekkür eden Başhekimi Ümit Haluk İliklerden ile Hastane Baş Müdürü Sefer Kuşan ellerinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceklerini belirttiler. Programda  YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Tüfenkçi de hazır bulundu.

Kaynak: Editör: HABER MERKEZİ
Etiketler: Van, YYÜ, Rektörü, Şevli'den, Plaket,
Yorumlar
Haber Yazılımı