Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 09:29
 
Narko Van'dan başarılı operasyon
Van İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde ticaretine geçit vermiyor. Yapılan operasyon kapsamında toplam 310 Kilo 880 graö likit eroin maddesi ele geçirildi.
Asayiş Haberi
Narko Van'dan başarılı operasyon

Operasyonların ardından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

 

"İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıs/şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında;

 

Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; İlimiz Gürpınar İlçesi’nde seyir halinde bulunan 16 plaka sayılı çekici’nin durumundan şüphelenilmesi üzerine; oluşturulan uygulama noktasında durdurulan 16 plaka sayılı çekici’de; Narkotik Madde Arama Köpeği ŞİLA ile birlikte yapılan detaylı aramada; 1.75x70x65 ebatındaki yakıt deposunun iç kısmını ikiye bölmek suretiyle oluşturulan zulada toplam 310 Kilo 880 Gram Likit  Eroin Maddesi ele geçirilmiştir. 

 

Elde edilen uyuşturucu maddeyle ilgili olarak araç sürücüsü (A.Ç.) “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek” suçundan yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüpheli hakkında tanzim edilen tahkikat evrakıyla birlikte çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

 

Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir."

Kaynak: Editör: HABER MERKEZİ
Etiketler: Narko, Van'dan, başarılı, operasyon,
Yorumlar
Haber Yazılımı