Haber
09 Ekim 2020 - Cuma 15:46
 
İPEKYOLU BELEDİYESİ İLE HİZMET-İŞ ARASINDA İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Van Şubesi arasında iş sözleşmesi imzalandı.
Genel Haberi
İPEKYOLU BELEDİYESİ İLE HİZMET-İŞ ARASINDA İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

İpekyolu Belediyesi Hizmet Binasında düzenlenen sözleşme imza törenine Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, Hizmet İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, belediye yetkilileri ve sendika temsilcileri katıldı.

 


“KOMİSYON ÜYELERİMİZ UZUN BİR ÇALIŞMA YAPTI”

 


Törende bir konuşma yapan Hizmet İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, İpekyolu Belediyesi’nin tüm imkânları personel lehine zorladığını ifade ederek, “Bu toplu iş sözleşmesi değil, başkanımızın inisiyatifinde olan bir iyileştirmeydi. Biz bu konuyu teklif ettiğimizde kendisi ben işçilerin durumunu biliyorum, çalışma arkadaşlarım bu konuyu dile getiriyor ben de onlara yardımcı olacağım dedi. Hakikaten komisyon üyelerimiz uzun bir çalışma yaptı. Belediye verebileceği en yüksek oranı verdi. Ayrıca İpekyolu Belediyesi bir ilçe belediyesi olarak anılsa bile, birçok ilden büyüktür. Hem yüzölçümü bakımında hem de nüfus bakımında. Bölgede en çok işçi çalıştıran ilçe belediyesidir. Başkanımız sokaklarda, mahallelerde toplantı yapıyor. Bu gerçekten özlediğimiz bir tablodur. Devletin o sıcak yüzünü bölgemizde gösterdiği için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 


“ŞARTLARIMIZ DAHA İYİ OLURSA DAHA İYİ İYİLEŞTİRMELER YAPARIZ”

 


İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan da çalışanların daha rahat ve huzurlu olması için gerekli zamları yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Bugün Hizmet-İş Sendikası ile birlikte çok kıymetli çalışma arkadaşlarımızın ücret zammı ile ilgili toplandık. Yaklaşık 2-3 haftadır hem Tuşba hem de Edremit Belediyemizle bu konu üzerinde çalışıyorduk. En fazla gözettiğimiz şey en alt tabakadan maaş alan çalışma arkadaşlarımız oldu. Bunların arasında kimler var. Çöplerimizi toplayanlar, park ve bahçelerimizi onaranlar var. Gerçekten bedeni ile alın teriyle bu işe koyulanlar var. Bu kesimi gözetmek istedik. Ben çok fazla rakam telaffuz etmek istemiyorum. Yaklaşık 650 çalışanımız var.

 

Bu sayı çok kısa sürede 750-800'leri bulacak. Çalışma arkadaşlarımızın maaşlarını imkanlarımız ölçüsünde düzeltmeye çalıştık. Önümüzdeki sene ocak ayında da bir zammımız olacak. Şartlarımız daha iyi olursa, daha iyi iyileştirmeler yaparız. Çalışma arkadaşlarımızla istişare yaptık ve bir sonuca ulaştık. Ben mesai arkadaşlarıma, emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun Allah utandırmasın.” dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: İPEKYOLU, BELEDİYESİ, İLE, HİZMET-İŞ, ARASINDA, İŞ, SÖZLEŞMESİ, İMZALANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı