Haber
13 Ekim 2020 - Salı 13:48
 
İPEKYOLU BELEDİYESİ ATIK GETİRME MERKEZİ KURUYOR
Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi tarafından, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına birinci sınıf Atık Getirme Merkezi kuruluyor.
Genel Haberi
İPEKYOLU BELEDİYESİ ATIK GETİRME MERKEZİ KURUYOR

İpekyolu Belediyesi, Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından projelendirilen gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına ilçe sınırları içerisinde birinci sınıf Atık Getirme Merkezi kuruluyor.

 

Van’ın en modern ve en kapsamlı atık getirme merkezi özelliğini taşıyacak olan yapı bin metrekare üzerine kurulacak. Tesiste 500 metre kare atık deposu, 55 metrekare yönetim binası ile 39 metre kare tehlikeli atık deposu ve 10 ayrı başlıkta geçici depolama alanı yer alacak.

 


“EKONOMİYE CİDDİ KATKI SAĞLAYACAĞIZ” 


Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise: “Farklı atık gruplarının toplanmasını sağlayarak, Atık Getirme Merkezimizde ambalaj atıklarının doğaya atılmadan geri dönüşümünü sağlamış olacağız. Enerji tasarrufuyla birlikte çevre sağlığı ve ekonomiye ciddi katkı sağlayacağız.” denildi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: İPEKYOLU, BELEDİYESİ, ATIK, GETİRME, MERKEZİ, KURUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı