Haber
20 Eylül 2020 - Pazar 15:25
 
Van Narko'dan uyuşturucuya geçit yok
Van İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu ile mücadeleye aralıksız devam ediyor. Ekipler son operasyonunda 50 kilo eroin ve 27 kilo metamfetamin madde ele geçirdi.
Asayiş Haberi
Van Narko'dan uyuşturucuya geçit yok

Van İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

 

"İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıs/şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında;

 

Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; İlimiz İpekyolu İlçesi Gövelek Mahallesi’nde devriye görevini ifa ettikleri esnada seyir halinde bulunan 44 plaka sayılı kamyonetin durumundan şüphelenilmesi üzerine, durdurulan kamyonette; Narkotik Madde Arama Köpeği REXO ile birlikte yapılan detaylı aramada; aracın kasa kısmının altında bulunan şasinin  içerisine zulalanmış vaziyette 100 paket halinde toplam 50 Kilo 895 Gram  Eroin ile 27 paket halinde toplam 27 Kilo 380 Gram Metamfetamin  Maddeleri ele geçirilmiştir. 


Elde edilen uyuşturucu maddelerle ilgili olarak araç sürücüsü (O.D.) ve yolcu (N.G.) isimli (2) şüpheli “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek” suçundan yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan (2) şüphelinin Müdürlüğümüzdeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceklerdir.


Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir."

Kaynak: Editör: HABER MERKEZİ
Etiketler: Van, Narko'dan, uyuşturucuya, geçit, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı